z naší činnosti

společné foto n

společné foto n

IMG_5871.JPG
IMG_5882.JPG
IMG_5856.JPG
O myslivcích a dětech.


Náš Myslivecký spolek NOVA Pomezí se pro školní rok  2012/2013 ujal zodpovědného úkolu, kterým je vyřazování dětí z Mateřské školy v Pomezí. Tato tradiční akce probíhá každým rokem a postupně se jejího naplnění zhošťují různé společenské organizace působící v obci Pomezí. Když jsme tuto štafetu převzali, přemýšleli jsme, jak s tímto úkolem vypořádat. Jako cíl jsme si stanovili seznámení dětí s přírodou, jejími zákonitostmi a také s činností myslivců, kteří se díky lidem neznalým často stávají terčem kritiky a pomluv.
     Naše první setkání se uskutečnilo v mateřské školce, kde jsme uspořádali besedu pro děti se soutěžemi, zaměřenými na poznávání zvířat a život v lese. Děti prokázaly velmi pěkné znalosti a po zásluze byly odměněny věcnými cenami. Zároveň jsme se s dětmi dohodli, že nám pomohou se shromažďováním krmiva pro zimní přikrmování zvěře a zároveň se aktivně zúčastní krmení v lese. Pro nás, kteří  jsem se této besedy aktivně zúčastnili,  bylo povzbuzující, jak děti dokáží bezprostředně reagovat a jaké mají znalosti o přírodě. Vnímáme tuto činnost také jako náš skromný příspěvek k výchově dětí k lásce a úctě k přírodě, kterou je třeba v dětech a mladých lidech budovat, abychom se všichni mohli i nadále těšit z naší krásné přírody. 
     Další akcí, kterou jsme pro děti připravili, byl výlet do lesa, i přes počáteční komplikace způsobené chřipkovou epidemií, která zhatila první dohodnutý termín, se vše zdařilo. Pomoc při zajištění přepravy dětí nám nezištně nabídlo SDH Pomezí a jejich vozidlem Milan Makovský převezl děti do lesa mezi Pomezí a Květnou. Připravili jsme pro ně bohatý program, ukázali jsme dětem myslivecká zařízení- krmelec, děti měli možnost si zblízka prohlédnout ulovenou lišku a divoké prase. To děti velmi zaujalo a bylo znát, že většina takhle zblízka vidí zvěř poprvé. Potom jsme se rozdělili do skupin, děti si rozdělili krmení pro zvěř, které nashromáždili a přivezli sebou. Společně jsme se vypravili k jednotlivým krmelcům, kde měli děti možnost vlastní rukou přispět k zimnímu přikrmování zvěře. Při zpáteční cestě se jedné skupince podařilo potkat daňky, zároveň jsme dětem ukazovali stopy ve sněhu a seznamovali je s životem zvířat v lese. Po návratu na výchozí místo bylo pro děti připraveno opékání klobás, čekal je teplý čaj a sladkosti. Po posilnění děti odjeli zpět do školky, doufáme, že to pro děti byl zajímavý den. I pro nás bylo fajn, že jsme měli možnost přispět svoji trochou do mlýna rozšiřování znalostí dětí o přírodě a rozptylování fám a polopravd o myslivcích, jejichž cílem je pouze zabíjet zvířata, jak prezentuje část veřejnosti. 

Členové MS NOVA Pomezí
Předseda: Bačovský Jiří
tel: 736 512 664

Hospodář: MVDr Teplý Jiří
tel: 604 383 894
Máte-li nějaké dotazy nebojte se Nás kontaktovat, rádi Vám odpovíme a poradíme.
S pozdravem MS NOVA
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one